Хмельницького обласного фонду

gallery/воля

Хмельницьке мале учбово-виробниче підприємство "Воля"

"Соціальний захист та реабілітація інвалідів"

Умови для безкоштовного отримання інвалідного крісла

   Визначення потреби

     Лікар визначає потребу інваліда в кріслі колісному (колясці) та робить відповідний запис в індивідуальну програму реабілітації (ІПР). МСЕК (ЛКК) своїм висновком (заключениям) підтверджує потребу.

   Отримання направлення

    Інвалід самостійно обирає модель коляски з переліку, затвердженого Міністерством соціальної політики України, що надає місцевий орган соціального захисту населення.

Структурний підрозділ соціального захисту населення здійснює оформлення направлення на підставі наданих інвалідом документів:

Заява

Паспорт

Ідентифікаційний код

Заключения МСЕК (ЛКК)

Індивідуальна програма реабілітацій

Посвідчення, що дає право на пільги для безкоштовного крісла колісного (коляски)

   Замовлення крісла

    Працівник місцевого відділу соціального захисту населен­ня видає інваліду, дитині-інваліду, іншій особі роздруковане направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації. Місцевий орган соціального захисту населення самостій­но надсилає роздруковане направлення підприємству- виробнику, зазначеному в заяві інваліда.

   Отримання крісла колісного

     Підприємство-виробник приймає замовлення від управління соціального захисту населення

Виготовляє крісло колісне відповідної моделі

Повідомляє інваліда за телефоном про виготовлення крісла

За власний рахунок здійснює доставку виробу за місцем фактичного проживання інваліда

Корисні посилання:

       Згідно з постановою Кабінету міністрів України № 321 від 5 квітня 2012 року «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів»

До таких категорій належать:

       Інваліди та діти-інваліди забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації відповідно до індивідуальної програми реабілітації (індивідуальна програма). 

       Військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці та працівники МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і безпосередньо брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення (здійсненні заходів, пов’язаних із запобіганням, виявленням і припиненням терористичної діяльності) та перебували безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції.

       Працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та безпосередньо брали участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством

Мирні громадяни, які проживали в районах проведення антитерористичної операції, за умови, якщо такими особами не вчинено кримінальних правопорушень (далі - постраждалі внаслідок антитерористичної операції),забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації незалежно від встановлення їм інвалідності на підставі рішень військово-лікарських комісій чи висновків лікарсько-консультативних комісій лікувально-профілактичних закладів.

     Інваліди, діти-інваліди, діти віком до 18 років, а також ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ і ветерани державної пожежної охорони, особи похилого віку, постраждалі внаслідок антитерористичної операції (далі - інші особи) мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації відповідно до Законів України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, “Про охорону дитинства”, “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист”, “Про реабілітацію інвалідів в Україні”  і “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”.

      Інваліди, діти-інваліди, інші особи забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації без права їх продажу, дарування і передачі протягом строку, на який видається такий засіб.