Хмельницького обласного фонду

gallery/воля

Хмельницьке мале учбово-виробниче підприємство "Воля"

"Соціальний захист та реабілітація інвалідів"

Як підібрати дитяче інвалідне крісло

     На сьогоднішній день, ринок дитячих інвалідних колясок дуже широкий. З одного боку це позитивний фактор, але з іншого різноманіття засобів пересування для дітей з обмеженими можливостями призводить до складного питання про правильний вибір. Перш ніж замовити або купити інвалідну коляску, рекомендується проконсультуватися з лікарем, і зробити необхідні заміри.

     Дотримуючись при купівлі всіх правил і рекомендацій, Ви зможете полегшити життя близькій Вам людині, і зробити її пересування більш комфортним і легким, звести до мінімуму проблему пересування в дверних отворах, ванній кімнаті та багатьох інших приміщеннях з обмеженим простором.

    Для дитини дуже важливо мати можливість спілкуватися з навколишнім світом, пізнаючи його. Саме тому до вибору інвалідного крісла-коляски для дитини будь-якого віку необхідно поставитися серйозно і відповідально.

    Пересування в приміщенні і на вулиці за допомогою дитячої інвалідної коляски дозволяє виробити у дитини таку важлива якість, як упевненість у собі, а також допомогти їй легко адаптуватися в суспільстві. Також при виборі коляски потрібно пам'ятати про те, що дитина проводить в ній основну частину свого часу, саме тому важливо розуміти його фізичні та емоційні потреби.

   Виробники прагнуть зробити крісла максимально зручними і безпечними. Для надійної фіксації тіла дитяча інвалідна коляска може оснащуватися складною системою ременів — це особливо важливо для хворих на ДЦП.

            При виборі коляски необхідно враховувати:

• Вид захворювання.

• Ступінь тяжкості захворювання (легка, середня, важка).

• Тип перебігу захворювання (прогресуюче, що не прогресуюче).

• Ширину сидіння (правильно підібрана ширина сидіння допоможе дитині зайняти потрібне положення).

• Фактори навколишнього середовища (кімнатна, прогулянкова).

• Загальну ширину коляски необхідно враховувати при переміщенні через дверні прорізи, двері ліфта і т.д.

          Перед тим як придбати інвалідну коляску дитині, потрібно: 

• виміряти зріст і вагу дитини - це допоможе підібрати висоту спинки і ширину сидіння, але враховуйте, що зазвичай ці частини завжди регулюються, а також їх можна змінити за допомогою спеціальних ортопедичних подушок; 
• звернути увагу на каркас і інші частини - краще, щоб вони були легкими і без гострих кутів; 
• переконатися, що є елементи захисту і фіксації - маленький користувач повинен бути в безпеці. 

       Різні типи дитячих інвалідних колясок відрізняються такими параметрами як:

- положення спинки крісла,

- кут її нахилу,

- а також можливості регулювання кута нахилу спинки.

            Вибір конкретної моделі безпосередньо визначається особливостями захворювання дитини. Дитячі коляски, як правило, розраховані на пересування за допомогою супроводжуючого. Для того, щоб не допустити мимовільне рух під час зупинки, бажано наявність ручного гальма.

            Коляски з вертикальним положенням спинки

Така коляска допомагає дитині бути більш активною і рекомендується для дітей, які можуть самостійно тримати голову і пересуватися з опорою або без неї.

           Коляски з фіксованим кутом нахилу спинки

Вона забезпечить оптимальне положення тіла для зниження навантаження на хребет, м'язи спини і внутрішні органи. Рекомендується для дітей, які тримають голову, а також здатні сидіти з опорою.

           Коляски з можливістю регулювання кута нахилу сидіння і спинки

Дозволяють знизити навантаження на хребет, м'язи спини і внутрішні органи. Коляски даного типу можна використовувати для відпочинку, годування, так як вони сприяють поліпшенню травлення і дихання. Рекомендуються для дітей з різним ступенем порушень (від легкої до важкої).

Коляски дітям з ДЦП підбирають виходячи з таких параметрів:

  - висота,

 - ширина,

 - глибина сидіння,

 - висота підлокітників і спинки

           Якщо говорити про підбір коляски для дітей з ДЦП, то тут важливо підібрати необхідні фіксуючі пристрої. У разі перехрещення ніг необхідно використовувати клин, якщо дитина погано тримає рівновагу в позі сидячи, необхідні бічні підтримки та стабілізаційні шорти, які фіксують таз, при нахилах вперед допоможе нагрудний ремінь або жилет безпеки.

            Так само варто не забувати, що крісло-коляски для дітей з ДЦП повинні бути зручними в експлуатації: легкими, міцними, швидко складатися, добре амортизувати нерівні поверхні.

Пам'ятайте, що невірно підібране інвалідне крісло для дітей може стати причиною травм та інших ускладнень.